Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Jihlava (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Brno (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Uherské Hradiště (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Liberec (19.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rakovník (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Plzeň (4.5.2024).

Jakub Pánek • 3.4.2024, 09:36

Nově zařazená událost Statenice běží (14.4.2024).

Šárka Hrubá • 29.3.2024, 22:55

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Čelůstkovi se závod seriálu MS v Gold Coast vydařil, Frintové se nevedlo

11.4.2015
Sobota
-3.295

Čelůstkovi se závod seriálu MS v Gold Coast vydařil, Frintové se nevedlo

11.4.2015 [sobota], záznam byl naposledy aktualizován 11.4.2015, 22:11.

Duo českých triatlonových reprezentantů Jan Čelůstka a Vendula Frintová se představilo ve třetím závodě seriálu mistrovství světa, který tentokrát hostilo město Gold Coast ve státě Queensland v Austrálii. Čelůstkovi se závod vydařil a obsadil 23. místo. Frintová naopak nenavázala na fantastický výkon z Aucklandu a doběhla na 32. místě.

V Austrálii na světovou triatlonovou špičku čekal olympijský triatlon, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. V mužském závodě si s touto kombinací nejlépe poradil Brit Jonathan Brownlee, pro kterého to je druhé vítězství v řadě. Přemožitele totiž nenašel ani v předchozím závodě v Aucklandu. Druhý doběhl Mario Mola ze Španělska, třetí pak jeho krajan a úřadující mistr světa Javier Gomez.

Čelůstka doběhl v Aucklandu na 35. místě a tento výsledek dokázal v australském Gold Coast vylepšit. Z vody vylézal kolem třicátého místa s více než minutovou ztrátou na nejrychlejšího plavce Richarda Vargu ze Slovenska. 40 kilometrů na kole ale zvládl jako čtvrtý nejrychlejší. Když pak závěrečných 10 kilometrů běhu zdolal za 32:10, bylo z toho v konečném účtování parádní 23. místo.

V závodě žen bojovala česká triatletka Vendula Frintová, která v zádech měla senzační úspěch. Před čtrnácti dny v Aucklandu totiž přepsala české historické maximum v závodě MS. Na Novém Zélandu skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Na vynikající výkon ale tentokrát nenavázala a doběhla na dvaatřicátá. Své osmé vítězství v závodech seriálu MS v řadě vybojovala Američanka Gwen Jorgensenová, úřadující světová šampionka. Na druhém a třetím místě skončily její krajanky Sarah Trueová a Katie Zaferesová.

Výsledky: 3. závod MS v triatlonu, Gold Coast, Austrálie:

Muži: 1. Jonathan Brownlee (Brit) 1:46:53, 2. Mario Mola (Špa) 1:47:11, 3. Javier Gomez (Špa) 1:47:21, …, 23. Jan Čelůstka (ČR) 1:49:40.

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 1:56:59, 2. Sarah Trueová (USA) 1:58:17, 3. Katie Zaferesová (USA) 1:58:35, …, 32. Vendula Frintová (ČR) 2:02:58.