Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Frintová vylepšila nejlepší výsledek českého triatlonu v závodě MS! V Aucklandu byl čtvrtá

29.3.2015
Neděle
-3.288

29.3.2015 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 29.3.2015, 14:23.

Česká reprezentantka Vendula Frintová přepsala historické tabulky českého triatlonu. V závodě seriálu mistrovství světa skončila v Aucklandu čtvrtá. Jde o vůbec nejlepší český výsledek. Dosavadním maximem bylo šesté místo, které zajela rovněž Frintová v květnu 2013 v japonské Jokohamě.

Auckland hostil druhý závod seriálu mistrovství světa a na Nový Zéland se sjela elita v čele s úřadujícími mistry světa Javierem Gomezem a Gwen Jorgensenovou. Zatímco první závod seriálu MS se jel v Abú Dhabí na tratích sprintu, nyní na triatlety čekaly olympijské tratě 1,5km plavání, 40km na kole a 10km běhu.

Frintová plavala ve druhé skupině a z vody šla jako třiadvacátá, za nejrychlejší plavkyní Carolinou Routierovou zaostala o 51 vteřin. Ale byla v kontaktu s hvězdami jako Jorgensenová či Hewittová. Na kole předvedla česká reprezentantka precizní výkon a do depa přijížděla mezi prvními.

Samotné depo zvládla na jedničku a do běžecké části vyrazila jako první. Brzy se na ní však dotáhla

Američanka Jorgensenová. Chvíli s českou reprezentantkou běžela bok po boku, ale pak nasadila své pověstné ničivé tempo a utekla nejen české závodnici, ale i celému startovnímu poli a stejně jako v Abú Dhabí se radovala z prvenství.

Před Frintovou se dostaly ještě dvě závodnice. Další Američanka Katie Zaferesová skončila druhá, bronz k obrovskému nadšení diváků brala domácí triatlonistka Andrea Hewittová. Česká reprezentantka doběhla čtvrtá, přičemž ke stupňům vítězů jí chybělo 25 vteřin.

Frintová v závodech MS byla doposud čtyřikrát v elitní desítce, přičemž nejlepším výsledkem bylo šesté místo z Jokohamy z roku 2013. To se však nyní změnilo v Aucklandu.

V závodě mužů se z českých reprezentantů představil Jan Čelůstka, který obsadil 35. místo. Zvítězil

Jonathan Brownlee z Velké Británie před úřadujícím světovým šampionem Javierem Gomezem ze Španělska. Třetí místo bral Francouz Pierre Le Corre. Sedmým místem se blýskl slovenský reprezentant Richard Varga.

Výsledky: 2. závod MS v triatlonu, Auckland, Nový Zéland

Muži: 1. Jonathan Brownlee (Brit) 1:55:26, 2. Javier Gomez (Špa) 1:55:41, 3. Pierre Le Corre (Fra) 1:55:52, …, 35. Jan Čelůstka (ČR) 2:01:52.

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 2:09:04, 2. Katie Zaferesová (USA) 2:10:42, 3. Andrea Hewittová (NZL), 2:10:58, 4. Vendula Frintová (ČR) 2:11:23.