Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Juniorským Xterra mistrem Evropy je Michal Švorc

26.8.2016 [pátek], záznam byl naposledy aktualizován 26.8.2016, 22:20.

Photo

Michal Švorc • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Devatenáctiletý varnsdorfský rodák, svěřenec olympijského medailisty Jana Řehuly a student Michal Švorc vybojoval v juniorech zlatou medaili na evropském Xterra šampionátu v Žitavě minulou sobotu 20. srpna.

Kdy a jak jste se vlastně dostal k triatlonu?

To je docela těžká otázka, já jsem původně závodní plavec. Asi tak před šesti lety mne oslovili, abych zkusil triatlon na olympijských hrách dětí a mládeže.

Věnoval jste Xterra Mistrovství Evropy nějakou zvláštní přípravu?

Naopak, měl jsem teď dva měsíce zranění a nic jsem nemohl dělat. Poslední tři týdny jsem se začal trochu hýbat.

Věřil jste si na vítězství?

Spíš ne, ale doufal jsem v to, že by to mohlo být aspoň na bednu.

Jaké byly parametry tratě a popsal byste průběh závodu?

Plavalo se 1500 m, byly to dva okruhy v zatopeném písčitém lomu. Pak 36 km na kole, což bylo hodně fyzicky a technicky náročné. Převýšení bylo 1200 m, profil byl zcela kopcovitý a hodně rychlé sjezdy. Běh na 9 km vypadal relativně jednoduše. Start mi vyšel, první okruh plavání jsem bral jako zahřívací, voda byla totiž dost studená. Z depa jsem pak vyjel sám, ale cyklistika byla fakt náročná a k tomu jsem měl 5 km před cílem defekt. Kdybych ho neměl, tak bych se snažil o 1. místo v age groupu. V běhu jsem první kilometr dal super, ale pak mně začaly brat křeče. Dobře se mi běželo zase až na posledním kilometru.

Jaké máte další sportovní plány?

Když seženu nějaké peníze od sponzorů, tak bych rád jel do Austrálie na ITU Mistrovství světa v cross triatlonu.