Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Proběhl pátý ročník Svitavské desítky

4.4.2015 [sobota], záznam byl naposledy aktualizován 5.4.2015, 10:48.

Ze Svitavské desítky se stal tradiční a oblíbený závod, kterým řada běžců zahajuje sezonu a testuje svou vytrvaleckou formu po zimní přípravě. Termín i letos vyšel na začátek dubna, konkrétně na sobotu 4. 4. Běh byl zařazen do seriálu ISCAREX Cup 2015 a opět se také bojovalo o přebornické tituly v silničním běhu.

Pořadatelský oddíl TJ Svitavy připravil drobné změny a do časového programu zařadil vložené běhy pro mládež. Nejmladší a mladší žactvo čekal jeden okruh na asfaltové inline dráze, tedy 1,14 km. Starší žactvo absolvovalo okruhy dva.

Poté se již veškerá pozornost soustředila na tartan, kde se připravoval start elitní kategorie mužů a juniorů. Po náběhu dlouhém 650 m se startovní pole přemístilo na inline okruh, kde bylo třeba absolvovat osm kol a poté se navrátit na tartanový ovál, kde byl cíl. V něm se jako první objevil v čase 32:12 min. Jan Kohut z RELAX-FIT.cz Teamu a ustanovil tak nový rekord trati! O třináct vteřin později doběhl Filip Záveský z ISCAREX Teamu Česká Třebová a získal tak titul přeborníka kraje pro rok 2015. Třetím nejlepším se stal Jiří Bidmon z PSK Olymp Praha. V rámci KPJ se ze stříbra radoval čtvrtý Jáchym Kovář, junior z oddílu TJ Jiskra Litomyšl, a bronz bral nestárnoucí Michal Horáček z českotřebovského ISCAREXu na pátém místě. I tito borci své časy stlačili pod 33 minut a přispěli tím k výborné kvalitě závodu navzdory nevyzpytatelnému větru. V prvním běhu dokončilo 42 běžců.

Poté ihned následoval druhý běh na 10 km mužů a všech ženských kategorií, avšak dorost a veteránské kategorie čekalo pouze 5 km. Poloviční trať ovládl dorostenec Patrik Vebr z Vencl Týmu Ústí nad Orlicí výkonem 16:28 min. Nejlepším „desítkařem“ byl Radek Hejl z Letohradu v čase 36:16 min. Nejrychlejší ženou se stala Martina Vévodová z AK Perná, když její výkon o 28 vteřin překročil 40minutovou hranici. Bohužel pro nedostatečný počet závodnic registrovaných v Českém atletickém svazu nemohl být vyhlášen přebor kraje v kategorii žen.

Obdiv zaslouží nejstarší účastník letošní Svitavské desítky, pan Jindřich Tomíšek z Orla Horní Mostěnice, který se narodil v roce 1939 a přesto zdolal 5 km za 27:22 minut! Uznání ale zaslouží všichni zúčastnění, kterých se dohromady ve všech bězích přihlásilo 112. Děkujeme za účast a také si velmi vážíme podpory svitavské Oázy zdraví, která nám i letos dodala chutné ceny, kterými byli obdarováni závodníci na stupních vítězů.