Nově zařazená událost Křižínkov běží! Poběž s ním... (4.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Jihlava (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Brno (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Uherské Hradiště (11.5.2024).

Jakub Pánek • 3.4.2024, 09:40

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Liberec (19.5.2024).

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Skvělý český výsledek až na dalekém Taiwanu - Zuzana Krchová se umístila na 2. místě v prestižním závodě RUN UP Taipei 101

5.5.2016
Čtvrtek
-2.912

5.5.2016 [čtvrtek], záznam byl naposledy aktualizován 5.5.2016, 17:33.

Dne 1. května se uskutečnil jeden z nejznámějších závodů světa v běhu do schodů v budově Taipei 101 na Taiwanu. Druhé místo v jednom z nejtěžších závodů na světě získala česká reprezentantka Zuzka Krchová. Taipei 101, závod světového poháru si užila a domů veze cenný výsledek. S časem 15 minut 37 s ztratila na vítěznou Australanku Alice McNamaru přes minutu a druhé místo uhájila před Italkou Christinou Bonacinou o deset sekund. Gratulujeme!

Vítezem mužské části se stal s časem 11: 47,24 Frank Nicolas Carreno z Kolumbie, kdy pouze 9 s za ním se umístil italský závodník Emanuele Manzi. Na třetím místě skončil německý závodník Gorge Heimann.

Závodu se účastnilo přes 4500 běžců z celého světa, kteří se snažili pokořit budovu Taipei 101, která se svou výškou 391 metrů patří mezi nejvyšší budovy světa. Každý ze závodníků musel zdolat 91 pater, což značí přes 2046 schodů, což už je opravdu velká porce i pro nejlepší závodníky. Mezi elitními závodníky bylo samozřejmě i velké množství amatérských závodníků, kterým nešlo tolik o čas, ale hlavně o překonání sami sebe.

Zuzana závod okomentovala takto: Závod pro mě byl velikou zkušeností, doposud jsem nic tak dlouhého neběžela-pokud se tedy dá vůbec mluvit o běhu:-) Schodiště bylo tak prudké, že běžet bylo takřka nemožné. Obvykle mi sedí spíše vytrvalostní závody než sprinty, ale toto na mě bylo už příliš dlouhé. Pro mě osobně by byla optimální spíše poloviční trať. Čas jsem popravdě očekávala trochu lepší, ale s umístěním jsem vzhledem ke konkurenci spokojena (např. vítězka Alice je několikanásobná olympionička). Jediné co mě na závodě zklamalo, bylo špatné počasí kvůli, kterému nebylo z 91. patra nic vidět. Tak snad příští rok s lepším výhledem a rychlejším časem!

Tento mladý sport se snaží dostat lidi k běhání či aktivnímu životnímu stylu i jiným způsobem. V ČR se bude letos konat série netradičních závodů RUN UP, začíná se již v červnu ve Zlíně (Baťův mrakodrap). Dále bude tour pokračovat do Ostravy (Nová Radnice), Brna (AZ Tower – nejvyšší budova ČR), Prahy (City Empiria), Plzně (BCB) a na závěr tour se uskuteční Mistrovství ČR v běhu do schodů v Olomouci.

Závody jsou v seriálu RUN UP stejně jako závod v Taipei součástí světového poháru Towerrunning.com a s podporou České asociace běhu do schodů.

Tak máte možnost i vy si vyzkoušet, jaké je to zdolávat nejvyšší budovy v různých městech po ČR.