Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Jihlava (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Brno (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Uherské Hradiště (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Liberec (19.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rakovník (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Plzeň (4.5.2024).

Jakub Pánek • 3.4.2024, 09:36

Nově zařazená událost Statenice běží (14.4.2024).

Šárka Hrubá • 29.3.2024, 22:55

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Triatletka Šimůnková byla ve Španělsku blízko medaile, nakonec brala "bramboru“

13.4.2016
Středa
-2.927

Triatletka Šimůnková byla ve Španělsku blízko medaile, nakonec brala "bramboru“

13.4.2016 [středa], záznam byl naposledy aktualizován 13.4.2016, 23:07.

Photo

Simona Šimůnková • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Juniorská triatlonová reprezentantka Simona Šimůnková se ve skvělém světle předvedla na Evropském poháru juniorů ve španělském městě Melilla. I přes drobné zaváhání v plavecké části a chybičku v depu byla v boji o medaile. Nakonec z jejího snažení bylo 4. místo.

V Melille junioři bojovali na tratích sprint triatlonu, tedy 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu a pro Simonu Šimůnkovovu to nakonec byl parádní závod s příchutí bramborové medaile.

„Ještě nikdy jsem si takhle neužila závod! Zažila jsem pár krušných okamžiků, ale i tak jsem za 4. místo moc ráda. Prvních 100 metrů plavání byl boj, pak to šlo. Ale dále tam byly nějaké nesrovnalosti s bójkami a já si naplavala navíc asi sto metrů a ztratila nějaký čas. Po výlezu z vody jsem předběhla pár děvčat, sundala neopren, nasedla na kolo a v prvních 1,5km jsem měla co dělat, abych sama dotáhla první pětičlenný balík. Nakonec se to povedlo a mohla jsem si oddechnout. V balíku jsme střídaly a zvětšovaly náskok na druhý balík. Musím přiznat, že kolo mě bavilo z celého závodu nejvíce,“ uvedla Šimůnková k úvodním dvěma disciplínám.

Jak to ale v triatlonu bývá, chleba se lámal v běžecké části. „Do depa jsme přijely v pěti a bohužel nastal zádrhel číslo dva, který nebyl až tak mojí chybou. Plná adrenalinu jsem pověsila kolo na špičku sedla, bohužel kolo z kolostavu spadlo ve stejnou chvíli, kdy ho vedle mě pověsila italská soupeřka. Znamenalo to pro mě sice malé zdržení, ale rozhodilo mě to. Z depa jsem vybíhala na 5. místě. Na prvních 200m jsem předběhla Holanďanku a po dalších 300m si doběhla Italku. Bok po boku jsme běžely celé první kolo a po obrátce do druhého kola jsem jí utekla. V této chvíli jsem běžela na 3. místě a taťka mi hlásil, že 25 sekund za mnou běží Maďarka Flóra Bicsáková z druhého balíku. Do 4.km jsem držela bronzovou pozici, ale pak mě Flóra předběhla a já jejímu tempu stačila jen pár metrů. Do cíle jsem doběhla s úsměvem a i s pár slzami radosti a to díky podařenému závodu,“ dodala Šimůnková.

„Sice to bylo kousek od bedny, ale je teprve začátek sezóny a kdo ví, třeba to na mě někde čeká. Jsem ráda, že mě nezklamal můj běh, který se zastavil na 19:25. Pro porovnání, Maďarka Bicsáková měla nejrychlejší běžecký čas 17:45. Takže je vidět, že je u mě ještě co zlepšovat," uzavřela Šimůnková, která se nyní bude chystat na mistrovství republiky v aquatlonu, které v sobotu 16. dubna hostí Jablonec.