Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Vabrouška v milionovém závodě stínoval pštros, Vodičková nedokončila

7.12.2014
Neděle
-3.399

Vabrouška v milionovém závodě stínoval pštros, Vodičková nedokončila

7.12.2014 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 8.12.2014, 10:29.

Photo

Petr Vabroušek v depu • Foto:

Štědře dotovaný závod Challenge Bahrajn, kde si ti nejlepší triatlonisté rozdělili více než 10 milionů korun, má za sebou úspěšnou premiéru. U té nechyběli ani dva čeští zástupci. Železný muž Petr Vabroušek obsadil mezi profesionály 25. místo. Perličkou je, že zhruba půl kilometru při něm běžel pštros. Radka Vodičková byla před závodem na klinice, kde jí z kolene vytáhli tři injekce žlutokrvavé tekutiny. I proto raději po cyklistické části odstoupila.

Bahrajnský princ šejk Nasser je nadšeným triatlonistou a na svém kontě má už i ironmana. Když viděl ohromnou show v Rothu, rozhodl se, že na své vlastní půdě uspořádá ještě honosnější podnik. Hvězdní sportovci triatlonového světa se cítili jako celebrity a bylo o ně skvěle postaráno. Část cyklistiky byla i po okruhu, kde jezdí formule 1 a na cílové rovince bylo druhé depo i samotný cíl. Samostatnou kapitolou byly vysoké prémie ve výši 10 milionů korun.

V závodě na tratích polovičního ironmana zvítězil Němec Michael Raelert před krajanem Andreasem Dreitzem. Třetí místo obsadil Australan Tim Reed. Dreitz měl při cyklistice průměrnou rychlost 46 km/hod, 90 kilometrů tedy proletěl za 1:57,21 a ve druhém depu byl jako první. K vítězství to ale nestačilo. Raelert byl totiž nejrychlejší při běhu a strojovým tempem si doběhl pro vítězství i prémii 100 tisíc dolarů, což jsou více než dva miliony korun.

Petr Vabroušek si vážil pozvání na tento závod, ale věděl, že jeho šálkem kávy je ironman. Bylo mu jasné, že na umístění v elitní desítce to nebude. Časem 4:02:41 obsadil mezi profesionály 25. místo. Z Bahrajnu si ale odváží krásné zážitky s třešničkou na dortu v podobě běhu se pštrosem.

„Plavání podle předpokladů kolem 45. místa, na kole jsem se posunul někam na 32. pozici a po půlmaratonu za 1:19 jsem do cíle dorazil jako 25. Potvrdilo se mi, že můj ironmanský naftový motor má jen jednu rychlost a ta na světovou špičku v půlce určitě nestačí. Po plavání bylo celkem rozhodnuto, a tak jsem si zbytek závodu užil na pohodu. A největší zážitek? Asi dvoumetrový pštros běžel těsně vedle mě nějakých 500 metrů a podrobně mě studoval. Naštěstí si neklovnul,“ zhodnotil Vabroušek.

V ženách zvítězila Dánka Helle Frederiksenová v čase 3:55:50, druhá doběhla Britka Rachel Joycová, třetí pak její krajanka Jodie Swallowová.

Jako české želízko se představila Radka Vodičková. Tu ale trápilo koleno a den před závodem jí z něj dokonce tahali vodu. I proto se rozhodla po cyklistice odstoupit.

„Dalo se to čekat. Bez formy, unavená, ne úplně fit, to se proti nejlepším na světě bojuje těžko. Už v průběhu cyklistiky jsem se rozhodla, že závod nedokončím. Zbytečně bych riskovala, že si dlouhým během poškodím bolavé koleno. Takže jsem dojela do druhého depa a v cílovém prostoru čekala na přítele a sledovala na velkoplošné obrazovce průběh závodu. Smekám před vítězkou Frederiksenovou, neuvěřitelný vykon,“ řekla Vodičková.

První ročník Challenge Bahrajn je tedy minulostí. Pro ten příští už se nyní mluví o tom, že prémie budou ještě dvakrát vyšší. Ve hře tedy bude 20 milionů korun.

Výsledky: Challenge Bahrajn (1,9 – 90 – 21,1km):

• Muži: 1. Michael Realert (Něm) 3:36:04, 2. Andreas Dreitz (Něm) 3:38:23, 3. Tim Reed (Aus) 3:39:26, …, 25. Petr Vabroušek (ČR) 4:02:41.
  • Ženy: 1. Helle Frederiksenová (Dán) 3:55:50, 2. Rachel Joycová (Brit) 3:58:15, 3. Jodie Swallowová (Brit) 3:58:39, …, Radka Vodičková (ČR) závod nedokončila.