Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Jihlava (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Brno (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Uherské Hradiště (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Liberec (19.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rakovník (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Plzeň (4.5.2024).

Jakub Pánek • 3.4.2024, 09:36

Nově zařazená událost Statenice běží (14.4.2024).

Šárka Hrubá • 29.3.2024, 22:55

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Zimnímu triatlonu na Pradědu kralovali Jindra a Slovenka Kalinová

1.3.2015
Neděle
-3.336

Zimnímu triatlonu na Pradědu kralovali Jindra a Slovenka Kalinová

1.3.2015 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 1.3.2015, 22:05.

Photo

Peloton • Foto:

Poslední únorový den patřil na Pradědu triatlonistům. Závod s názvem Jesenický zimní triatlon 2015 byl úvodním podnikem seriálu Mezinárodního poháru v triatlonu 2015 a zároveň pátým závodem Světového poháru v zimním triatlonu. V lokalitě Karlovy Studánky – Pradědu v Jeseníkách se z vítězství radovali Pavel Jindra a Slovenka Lubomíra Kalinová.

Start závodu byl ve 12:15 v Karlově Studánce a na závodníky čekalo 8,5 kilometru dlouhé stoupání na horském kole s převýšením více než 800 metrů. Depo bylo umístěno u Kurzovní chaty, kde závodníci vyměnili kola za běžky, a vydali se na 8 kilometrů dlouhou trať složenou ze dvou okruhů. V poslední části pak museli zvládnout pětikilometrový běh na vysílač Praděd a zpět ke Kurzovní chatě, kde byl i cíl.

Z celkového prvenství se mezi muži radoval ostřílený český reprezentant Pavel Jindra, za kterým doběhl na druhém místě Tomáš Jurkovič ze Slovenska. Třetí místo obsadil další Slovák Peter Bartoň.

Mezi ženami byla nejrychlejší Lubomíra Kalinová ze Slovenska. Druhá skončila Lucie Materová, třetí pak Věra Pajkošová.

Výsledky: Jesenický zimní triatlon, Karlova Studánka, Praděd

Muži: 1. Pavel Jindra (ČR) 1:25:39,96, 2. Tomáš Jurkovič (SVK) 1:26:46:68, 3. Peter Bartoň (SVK) 1:27:18,23.

Ženy: 1. Lubomíra Kalinová (SVK) 1:57:01,17, 2. Lucie Materová (ČR) 2:11:03,54, 3. Věra Pajkošová (ČR) 2:16:41,84.