Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Zimovjanová a Marcinek kralovali v prosluněnné Karviné druhému závodu ČP v aquatlonu

20.3.2016
Neděle
-2.930

20.3.2016 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 20.3.2016, 23:17.

Photo

Zimovjanová a Marcinek kralovali v prosluněnné Karviné • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Překrásné jarní počasí provázelo druhý závod Českého poháru v aquatlonu, který hostila Karviná. Na start se postavilo rovných 100 sportovců, kteří bojovali v kombinaci plavání a běhu. Nejlepšími byli Tereza Zimovjanová a Tomasz Marcinek z Polska.

Karvinský aquatlon byl kombinací plavání a běhu a hlavní závod se jel na tratích 400 metrů plavání a následně 5 kilometrů běhu. Pro žákovské kategorie byly připraveny kratší distance.

Počasí vyšlo parádně a prakticky celý den svítilo sluníčko. Závodu v Karviné se nakonec zúčastnila stovka sportovců, které podporovala řada diváků. A nebyli to jen ti čeští, ale také polští, kteří to do Karviné mají kousek.

Po úvodním klání v plaveckém stadionu následoval přesun na náměstí T.G. Masaryka. Hned vedle v parku Boženy Němcové totiž probíhala běžecká část, která určila vítěze.

Mezi muži nenašel přemožitele Polák Tomasz Marcinek, za kterým doběhl Martin Semerád, třetím místo obsadil Jakub Powada.

Mezi ženami byla nejlepší Tereza Zimovjanová. „Plavání nebylo špatné, i kdyý jsem doufala v lepší. Ale byla jsem spokojená. V běhu jsem první kolo běžela ve skupince s ostatními děvčaty a druhé kolo jim zkusila utéct. To se mi povedlo a náskok jsem si udržela až do cíle. Byl to můj první aquatlon od roku 2014, tak jsem rada, že se mi povedl,“ neskrývala radost vítězka, za kterou se seřadily Simona Šimůnková a Klára Zábojníková.

Další závod Českého poháru v aquatlonu hostí 9. dubna Praha.