Title

description

Close
Zrušit
Billboard

Advertising

RSS

News feed

Newly listed event Vánoční večerní běh (2022-12-09).

Monika Šponerová • 2022-09-28, 22:59

Newly listed event Slapy Trail Maniacs 2022 (2022-10-22).

Jiří Dvořák • 2022-09-26, 08:09

New results inserted, event Cross po lyžařských tratích (2022-09-24).

ISCAREX Team • 2022-09-24, 19:35

Newly listed event Česko-slovenská desítka (2022-10-15).

Karel Kosina • 2022-09-21, 19:33

Newly listed event Česko-slovenský půlmaraton (2022-10-15).

Karel Kosina • 2022-09-21, 19:31

Newly listed event Česko-slovenský maraton (2022-10-15).

Karel Kosina • 2022-09-21, 19:26

Newly listed event Otrokovické svahy (2022-10-29).

Jan Ševčík • 2022-09-11, 09:51

Newly listed event ČSOB Janovských 11 a 19 km ELEVEN (2022-10-29).

Jana Fridrichová • 2022-09-09, 14:41

Newly listed event Kovolis RUN (2022-10-06).

Eva Pechová • 2022-09-09, 08:33

Newly listed event Vyběhni Kavky! s čelovkou (2022-09-29).

Jakub Sýkora • 2022-09-06, 21:13

Newly listed event Širokodolský kros (2023-04-08).

RUN TEAM ŠIROKÝ DŮL  • 2022-09-05, 18:04

New results inserted, event 5. Pekelný kilometr (večerní závod - vyhlášení série závodů) (2022-08-31).

ISCAREX Team • 2022-09-02, 08:42

Newly listed event Běh Babího léta (2022-09-03).

Martin Lněnička • 2022-08-29, 13:01

Newly listed event Silvestrovský půlmaraton (2022-12-31).

RUN TEAM ŠIROKÝ DŮL  • 2022-08-26, 13:54

Newly listed event Montane JIBE JAHA 600 km (2023-02-03).

Jan Venca Francke • 2022-08-21, 09:38

Tag

Popular tags

Termínovka.cz / Běh do Zámeckého vrchu

2022-05-28
Saturday
-128

Běh do Zámeckého vrchu

Kompletní výsledky

Chlapci 5 let a mladší

0,09 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Plch Tadeáš2018CZE-00:00:02
2Musil Tobiáš2017CZE-00:00:02
3Švestka Šimon2017CZEAK Račí údolí00:00:03
4Biler Matouš2017CZE-00:00:03
5Klofáč Jan2017CZE-00:00:04
6Nerad Maxim2017CZE-00:00:04
7Vosecký Jáchym2018CZEČeský Brod00:00:05
8Brom Matyáš2018CZEBromíci Týn nad Vltavou00:00:05
9Škeřík Kryštof2018CZE-00:00:06
10Hanyš Ondřej2018CZE-00:00:06
11Hájek Martin2018CZEČeská Třebová00:00:07
12Vašíček Matěj2017CZEStrážná00:00:07
13Kopecký Kristián2018CZE-00:00:08
14Zeman Tadeáš2018CZE-00:00:08
15Dostálek Radim2018CZEČerti Kunčina00:00:09
16Marek Michal2019CZE-00:00:09
17Vetchý Mikuláš2019CZETJ Lanškroun00:00:09
18Romportl Vojtěch2018CZE-00:00:10
19Pfeifer Teodor2019CZE-00:00:10
20Orság Oliver2019CZE-00:00:11
21Sita Vítězslav2018CZE-00:00:11
22Vašíček Jan2020CZEStrážná00:00:12
23Kroulík Matyáš2019CZEOrlické Podhůří - Říčky00:00:12
24Kollert David2020CZE-00:00:13
25Pfeifer Oliver1921CZE-00:00:14
Krystl Eliáš2019CZE-Nedoběhl/a

Děvčata 5 let a mladší

0,09 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Švestková Adélka2017CZEAK Račí údolí00:00:03
2Berková Barbora2017CZETJ Jiskra Králíky00:00:03
3Polanská Štěpánka2017CZE-00:00:04
4Janíčková Kristýna2017CZELanškroun00:00:05
5Havlíková Emily2017CZELanškroun00:00:05
6Kvačková Marie2017CZE-00:00:06
7Stejskalová Lili2017CZE-00:00:06
8Koutníková Josefína2018CZELanškroun00:00:07
9Netušilová Žofie2018CZE-00:00:07
10Orság Sofie2017CZE-00:00:08
11Černušáková Luisa2018CZE-00:00:08
12Gajdová Mia2018CZE-00:00:09
13Marková Adéla2019CZE-00:00:09
14Minářová Eliška2019CZE-00:00:10
15Bašková Ester2018CZEActivity Lanškroun00:00:10
16Přibylová Zoja2018CZE-00:00:11
17Bednárová Natálie2019CZE-00:00:11
18Hublová Dorotka2019CZERun Sport Team00:00:12
19Jarošová Johanka2020CZE-00:00:12
20Malčiková Kateřina2018CZE-00:00:12
21Krupičková Elen2019CZEChoceň00:00:13
22Moravcová Eliška2020CZELetohrad00:00:14
23Kollertová Natálie2020CZE-00:00:14
Špryncová Elen2019CZE-Nedoběhl/a
Nagy Emilie1921CZE-Nedoběhl/a
Tomešová Dorota2019CZE-Nedoběhl/a
Ptáčková Barbora2019CZE-Nedoběhl/a
Marešová Valerie2017CZE-Nedoběhl/a

Chlapci 6-7 let

0,12 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Klement Daniel2015CZEActivity Lanškroun00:00:02
2Duchoň Alex2015CZEVítějeves00:00:03
3Picek Lukáš2015CZE-00:00:03
4Křenek Tomáš2015CZEBiatlon Letohrad00:00:04
5Kaplánek Dominik2015CZE-00:00:04
6Vacek Martin2015CZETJ Dlouhá Třebová00:00:05
7Urban Jan2016CZE-00:00:05
8Brom Tomáš2016CZEBromíci Týn nad Vltavou00:00:06
9Kroulík Filip2016CZEOrlické Podhůří - Říčky00:00:06
10Kopecký Oliver2015CZE-00:00:07
11Tomeš Oliver2016CZE-00:00:07
12Ditzel Denis2016CZE-00:00:08
13Hájek Aleš2015CZEČeská Třebová00:00:08

Děvčata 6-7 let

0,12 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Faltejsková Nella2015CZEČeská Třebová00:00:02
2Vosecká Aniča2016CZE-00:00:02
3Alexi Stella2016CZE-00:00:03
4Musilová Amálka2015CZE-00:00:03
5Přibylová Agáta2015CZEBiatlon Letohrad00:00:04
6Benešová Štěpánka2016CZERudoltice00:00:04
7Malčiková Kristýna2015CZELanškroun00:00:04
8Bohmová Emma2016CZELanškroun00:00:05
9Špryncová Anežka2016CZE-00:00:06
10Jedlíská Ema2016CZE-00:00:06
11Kučerová Zuzana2015CZE-00:00:07
12Haniková Stela2016CZE-00:00:07
13Beranová Lucie2016CZEAtletika TJ Lanškroun00:00:59

Nejmladší žáci I

0,2 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Kysilka Filip2014CZE-00:00:57
2Ambrož Nikolas2014CZELanškroun00:00:59
3Kaplan Jan2014CZEPřívrat00:01:03
4Picek Václav2013CZELanškroun00:01:06
5Křenek Adam2014CZETJ Spartak Letohrad00:01:06
6Fliedr Tomáš2013CZEF-Bike Klub Sádek00:01:07
7Barvínek Štěpán2013CZEAtletika Žamberk00:01:09
8Flídr Nikolas2014CZEAK Iscarex Česká Třebová00:01:11
9Kuťák Míra2014CZE-00:01:16
10Urban Viktor2014CZE-00:01:17
11Mihalovič Vojtěch2014CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:01:17
12Držka Denis2013CZE-00:01:18
13Kubín Alex2014CZELanškroun00:01:18
14Nerad Tobiáš2013CZE-00:01:18
15Dajč Samuel2014CZEDSC00:01:24

Nejmladší žákyně I

0,2 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Bašková Sára2013CZE-00:00:58
2Švestková Johanka2014CZEAK Račí údolí00:00:59
3Brychtová Kristýna2013CZECerekvice nad Loučnou00:01:00
4Boháčová Nela2014CZELezník00:01:03
5Přibylová Beáta2013CZELanškroun00:01:06
6Klofáčová Natálie2014CZERudoltice00:01:06
7Langrová Sofie2014CZETJ Lanškroun00:01:08
8Fliedrová Karolína2013CZEF-Bike klub Sádek00:01:09
9Kvačková Anežka2013CZE-00:01:10
10Haniková Ema2013CZE-00:01:13
11Jandejsková Eliška2014CZEAtletika TJ Lanškroun00:01:13
12Klusoňová Jolana2013CZEDannyho smečka00:01:14
13Slováková Anna2013CZELanškroun00:01:15
14Zelinková Eliška2014CZEActivity Lanškroun00:01:16
15Milerová Josefína2013CZE-00:01:18
16Berková Karolína2013CZETJ Jiskra Králíky00:01:20
17Šilarová Liliana2013CZELanškroun00:01:21
18Koutníková Viktorie2013CZEBiatlon Letohrad00:01:21
19Beranová Tereza2013CZEAtletika TJ Lanškroun00:01:32

Nejmladší žáci II

0,41 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Kouba Radim2011CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:01:41
2Slovák Jan2011CZELanškroun00:01:43
3Svojanovský Miroslav2011CZERudoltice00:01:47
4Ambrož Eliáš2012CZELanškroun00:01:49
5Netušil Tomáš2012CZELanškroun00:01:55
6Beneš Jakub2011CZERudoltice00:01:57
7Krištof Vojtěch2012CZEAtletika Polička00:01:59
8Mareš František2011CZEAtletika TJ Lanškroun00:02:04
9Dajč Martin2011CZETSC00:02:25

Nejmladší žákyně II

0,41 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Boháčová Adéla2012CZELezník00:01:51
2Skalická Nela2011CZEAtletika Lanškroun00:01:58
3Němcová Natálie2011CZETJ Jiskra Litomyšl00:02:05
4Dehnerová Veronika2011CZESTG Česká Třebová00:02:17
5Pekařová Lily2012CZELanškroun00:02:21
6Jirásková Apolena2011CZEMaratonstav Úpice00:02:25
7Klusoňová Vendula2011CZEDannyho smečka00:02:30
8Dúbravová Michaela2011CZE-00:02:37

Mladší žáci

0,57 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Řehák Lubomír2009CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:02:10
2Mančál Vojtěch2009CZEAK Iscarex Česká Třebová00:02:16
3Rybička Dominik2009CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:02:17
4Pekař Tobiáš2009CZE-00:02:26
5Netušil Tobiáš2010CZERC Lanškroun00:02:38
6Hanik Alex2010CZEISCAREX junior team Česká Třebová00:02:48
7Baborák Matěj2010CZERC Dětský svět00:03:17

Mladší žákyně

0,57 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Dejdarová Tereza2010CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:02:14
2Koubová Elen2009CZEAtletický klub ISCAREX Česká Třebová00:02:21
3Brychtová Veronika2010CZECerekvice nad Loučnou00:02:37
4Fliedrová Adéla2010CZEF-Bike klub Sádek00:02:44
5Koutníková Rozárie2009CZEBiatlon Letohrad00:03:07
6Dúbravová Šárka2010CZE-00:03:18

Starší žáci

0,75 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Hanik Maxim2007CZEAK Iscarex Česká Třebová00:03:02
2Formánek Marek2008CZE-00:03:08
3Kollert Kryštof2008CZELanškroun00:03:13

Starší žákyně

0,75 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Morávková Lucie2008CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:03:16
2Borková Johanka2007CZEAK Iscarex Česká Třebová00:03:19
3Hegerová Rozálie2007CZEAtletika Žamberk00:03:20
4Petrová Štěpánka2007CZEAK Iscarex Česká Třebová00:03:28
5Berková Daniela2008CZEAtletika Žamberk00:03:32
6Stránská Kristina2007CZEAK Iscarex Česká Třebová00:03:49

Dorostenci

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Křenek Adam2005CZESK ANTE Žďár nad Sázavou00:25:24
2Fajfr Marek2006CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:25:39
3Hájek Dominik2006CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:27:58
4Jáneš Martin2005CZEOrli Lanškroun00:28:36
5Hurych Adam2006CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:28:54
6Dostál Tadeáš2006CZEOrli Lanškroun00:29:18

Dorostenky

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Čípová Aneta2006CZEAK Iscarex Česká Třebová00:30:57
2Štosová Barbora2005CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:32:58
3Preislerová Elena Marie2006CZEAK Iscarex Česká Třebová00:34:54

Junioři 18-19 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Vacek Michal2004CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:29:36
2Zedníček Alois2004CZEOrli Lanškroun00:30:19
Borek Viktor2004CZEBrzdy Horní ČermnáNedoběhl/a

Juniorky 18-19 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Dvořáková Ema2004CZEAK Iscarex Česká Třebová00:34:25

Muži A 20-39 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Hübl Radek1988CZERun Sport Team00:23:43
2Kyral Jiří1991CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:25:17
3Kubišta Michal1990CZEDlouhá Třebová00:25:33
4Kovář Lukáš2001CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:26:17
5Mizerák Radek1988CZEActivity Lanškroun00:27:04
6Rozmahel Vojtěch1996CZE-00:27:39
7Šebek Michal1984CZEČeská Třebová00:29:05
8Marek Ondřej1993CZETJ Žichlínek00:29:19
9Kaplánek Jiří1983CZESeš-lost00:29:31
10Valenta Josef1989CZE-00:30:18
11Švestka David1983CZEAK Račí údolí00:30:31
12Andrlík Miloš1988CZESTG Česká Třebová00:31:07
13Přibyl Libor1983CZESquash Club Koruna00:32:16
14Klofáč Leoš1983CZE00:33:22
15Kopecký Ivo1983CZE-00:35:28
16Schonbaum Lukáš1987CZE-00:42:01

Muži B 40-49 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Fliedr Tomáš1976CZEF-Bike klub Sádek00:25:28
2Šimek Petr1977CZEŘetůvka00:27:02
3Fliedr Jiří1980CZEF-Bike klub Sádek00:27:36
4Kyncl Tomáš1974CZEHolice00:27:41
5Bureš Martin1974CZEAK Iscarex Česká Třebová00:28:20
6Němec Radek1977CZELitomyšl00:30:05
7Vondra Jan1974CZE-00:30:51
8Vacek Jiří1977CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:30:55
9Netušil Michal1976CZELanškroun00:31:24
10Pilgr Luděk1976CZEOB Česká Třebová00:31:44
11Barvínek Martin1980CZEŽamberk00:33:27
12Koutník Zdeněk1979CZEHZS Praha00:33:55
13Klusoň Oldřich1980CZEDannyho smečka00:34:34

Muži C 50-59 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Vacek Martin1969CZEAK Iscarex Česká Třebová00:26:06
2Fajfr František1972CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:26:34
3Scheuer Jan1966CZEActivity Lanškroun00:29:20
4Sedláček Roman1964CZEActivity Lanškroun00:30:14
5Kačerovský Michal1969CZEActivity Lanškroun00:31:32
6Borek Petr1970CZEBrzdy Horní Čermná00:36:25

Muži D 60-69 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Stránský Aleš1960CZEAK Iscarex Česká Třebová00:27:11
2Vacarda Vladimír1959CZEEleven Run Team00:28:47
3Krátký Luboš1962CZETJ Lanškroun00:31:34
4Dostál Ladislav1956CZEMoravská Třebová00:31:55
5Kubišta Oto1953CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:35:08
6Hlaváček Zdeněk1954CZESKP Rychnov nad Kněžnou00:37:23
7Bílý Zdeněk1959CZEHvězda SKP Pardubice00:38:10
8Grätz Luděk1958CZEÚstí nad Orlicí00:42:52

Muži E 70 let a starší

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Krátký František1943CZEKrálíky00:32:19
2Ráb Pavel1952CZEČeská Třebová00:34:10
3Pecháček Miroslav1948CZEOrel Dolní Čermná00:49:03

Ženy A 20-34 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Šebková Martina1992CZEAK Iscarex Česká Třebová00:33:17
2Sontáková Lenka1991CZESpinning Eva Lanškroun00:33:46
3Janíčková Patricie2002CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:34:02
4Šilarová Michaela2002CZEVencl tým Ústí nad Orlicí00:34:03
5Jánešová Michaela2001CZELanškroun00:37:04
6Hlaváčková Pavla1992CZE-00:41:14

Ženy B 35-44 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Fabová Sylva1979CZESpinning Eva Lanškroun00:31:09
2Mannlová Jana1980CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:31:16
3Barvínková Romana1979CZEAtletika Žamberk00:32:05
4Flídrová Lenka1984CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:32:36
5Kalousová Renata1979CZEActivity Lanškroun00:33:40
6Richtorová Hana1982CZERun Sport Team00:35:28
7Brychtová Romana1979CZECerekvice nad Loučnou00:37:09
8Koutníková Eva1980CZE-00:39:56
Schonbaumová Markéta1984CZELanškrounNedoběhl/a

Ženy C 45-54 let

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Krátká Anna1969CZEHvězda Pardubice00:33:40
2Stránská Magda1971CZEAK Iscarex Česká Třebová00:36:24
3Cinková Jitka1968CZEPardubice00:37:40
4Jarešová Radmila1976CZEJablonné nad Orlicí00:38:58

Ženy D 55 let a starší

6,3 km
PořadíPříjmení a jménoRočníkStátKlubVýkon
1Matyášová Jana1965CZESILVITA s.r.o. Ústí nad Orlicí00:29:44
2Jirásková Eva1964CZETJ Maratonstav Úpice00:32:10
3Pešlová Ivana1963CZETJ Svitavy00:38:12
4Sejkorová Lenka1963CZEAK ISCAREX Česká Třebová00:40:38
5Nechvílová Miroslava1960CZEChoceň00:48:53

Běh do Zámeckého vrchu, 2022-05-28

Used source: iscarex.cz/propozice/3169
Author: ISCAREX Team
#369

Displayed data comes from publicly available and accessible resources, or was inserted by registered user. Timeliness and accuracy of information displayed prefer to always check on the linked website or contact the organizers. If you find any doubt regarding the content or copyright, please email us and if we find it justified, we will provide a remedy. To contact us use our simple contact form. More information can be found on the Policies and rules page.

HomeTop
Weekly photo #01/2019
Vítězové ISCAREX poháru za rok 2018© ISCAREX Team
#01/2019, přejít do archivu fotografií
LeftRightCurrentList
SearchGalleryMaximizeHome