Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Frintová i přes pád a odřeniny vybojovala na úvod MS 14. místo, závod sedl Čelůstkovi

7.3.2016
Pondělí
-2.943

7.3.2016 [pondělí], záznam byl naposledy aktualizován 7.3.2016, 19:59.

Photo

Vendula Frintová • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Po pauze se opět rozběhl kolotoč triatlonového mistrovství světa. Úvodní závod hostilo Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Na start se postavilo i kvarteto českých reprezentantů Vendula Frintová, Petra Kuříková, Jan Čelůstka a Přemysl Švarc. Nejlépe dopadla Frintová na 14. místě, závod se ale povedl i Čelůstkovi, který doběhl devatenáctý.

Na nejlepší triatlonisty světa čekaly olympijské distance, tedy 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a závěrečných 10 kilometrů běhu.

Mezi ženami byla největší českou nadějí Vendula Frintová. Ta předváděla precizní výkon, ale před koncem cyklistické části se bohužel zapletla do hromadného pádu několika závodnic a skončila na zemi. Naštěstí z toho byly jen odřeniny a česká bojovnice se s vervou vydala do závěrečného běhu. Díky desátému nejrychlejšímu času nakonec obsadila 14. místo.

„Hlavním rysem úvodního závodu byla nervozita. Hlavně u těch závodnic, které nutně potřebují sbírat body do kvalifikace na OH. U ostatních to byl jakýsi první test ověření sportovní formy po zimní přípravě, což byl případ i Venduly. Z vody vylézala se ztrátou 10 vteřin na vedoucí závodnice. Kolo je v Abú Dhabí úplná rovina s velkým množstvím zatáček a hlavně s dost úzkým koridorem před vjezdem do depa. Ten se nakonec stal osudným. Když se do depa řítilo padesát závodnic, najednou došlo ke kolizi asi deseti z nich a mezi nima byla bohužel i Vendula. Absolutně za to nemohla a do té doby působila výborným a sebejistým dojmem. Hned se zvedla, nahodila řetěz, ale nezabránila tomu, že na běh vybíhala na 40. místě se ztrátou 1:30. Desátým nejrychlejším během si doběhla pro čtrnácté místo, což je za dané situace velmi solidní,“ zhodnotil výkon Frintové její trenér Jiří Seidl.

Druhá česká reprezentantka Petra Kuříková obsadila 31. místo. Zvítězila Britka Jodie Stimpsonová před Australankou Ashleigh Gentleovou a další Britkou Helen Jenkinsovou.

V závodě mužů se z českých reprezentantů vedlo lépe Janu Čelůstkovi, který se vešel do elitní dvacítky, kdž doběhl devatenáctý. Přemysl Švarc pak bral 55. místo. „Člověk si někdy myslí, že to bude jeho závod, v tréninku vše na jedničku, a pak tohle. Plavání i s malou rezervou super 19s za lídrem a před silnými cyklisty. Bohužel už od nasednutí na kolo nohy nechtěly spolupracovat. Jalové svaly mě naštěstí dovezly v 60ti členném balíku do 2.depa, ale zoufalý pocit pokračoval a já si připadal, že jdu. Laktát v cíli 2,1mmol asi naznačuje vše,“ uvedl k výsledku Švarc.