Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Královnou prachatické Xterry je bojovnice Erbenová, Kubíček doběhl pátý

9.8.2015
Neděle
-3.154

Královnou prachatické Xterry je bojovnice Erbenová, Kubíček doběhl pátý

9.8.2015 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 9.8.2015, 22:09.

Photo

Helena Erbenová • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Jihočeské Prachatice hostily nejprestižnější tuzemský závod v triatlonu XTERRA Czech. Závod, který byl zároveň Světovým, Evropským i Českým pohárem Xterra, byl také kvalifikací na mistrovství světa na Havaji. V nabité světové konkurenci zvítězili Ben Allen a Helena Erbenová. Česká triatlonistka tak opět vylepšila svou bilanci, když v desátém závodě v řadě nechyběla na stupních vítězů.

Do Prachatic se sjela světová elita terénního triatlonu už počtrnácté a nabídla divákům skvělý sportovní zážitek. Závodníci ze všech koutů světa se museli vypořádat nejen s náročnými tratěmi složených z 1,5 km plavání, 36 km na horském kole a závěrečných 10 km terénního běhu, ale i s velkým vedrem. Plavalo se v Křišťanovickém rybníce, poté už se ale triatlonisté vydali do jihočeské přírody, kde postupně absolvovali prostřední část na horském kole a následně i běh v terénu. Cíl a centrum závodu pak bylo na Velkém náměstí.

S náročnými tratěmi i teplotami kolem 35 stupňů se nejlépe vypořádala Helena Erbenová, jejíž letošní výsledková bilance nemá obdoby. Z deseti posledních závodů ani jednou nechyběla na stupních vítězů a z toho hned šestkrát slavila vítězství.

„S podporou na trati od celé rodiny se mi podařilo závod vyhrát. Musím ale uznat, že jsem bojovala jako lev. Neplavala jsem špatně, ale ztráta na čelo byla. Na biku se mi jelo tak všelijak. Dlouho jsem jela s Carinou Wasleovou až jsme se dotáhly na Brigittu Poórovou. Carina pak měla technické problémy a Brigitta mi v kopci poodjela. Dokázala jsem ji ale sjet a před depem jsme se dotáhly na Jacqui Slackovou. Na běh jsme vyrážely společně. Nohám se nechtělo a hlava už chtěla být v cíli. Po pár stovkách metrů se dostávám do vedení a říkám si, že by bylo skvělé doma vyhrát. Jacqui už neměla v příšerném vedru moc sil, ale Brigitta se nedala jen tak zlomit. Do kopců byla silná, ale mně to běželo z kopce a po rovině. Dcerka Mája mě povzbuzovala u trati a tentokrát mi už dopředu hlásila, že se mnou do cíle nepoběží. Za to vyhlášení se nemohla dočkat. Děkuji taťkovi za skvělý servis, mamce, Máje a všem, co fandili a samozřejmě těm, co mi pomáhali na trati,“ zhodnotila Erbenová, za kterou na druhém místě doběhla Maďarka Brigitta Poórová, třetí skončila Britka Jacqui Slacková. Druhou nejlepší Češkou byla Lenka Cibulková na 7. místě.

Mezi muži vítězství ukořistil jeden z největších favoritů, kterým byl Australan Ben Allen. Druhý doběhl Španěl Roger Serrano, třetí pak Ian Pyott ze Švýcarska. Nejlepším z Čechů byl Jan Kubíček na pátém místě.

Výsledky: Světový pohár Xterra, Prachatice:

• Muži: Ben Allen (Aus) 2:40:19,6, 2. Roger Serrano (Špa) 2:44:27,6, 3. Ian Pyott (Švý) 2:45:02,6, 4. Michael Szymoniuk (Rak) 2:46:08,7, 5. Jan Kubíček (ČR) 2:46:10,6.
  • Ženy: 1. Helena Erbenová (ČR) 3:07:04, 2. Brigitta Poórová (Maď) 3:07:56, 3. Jacqui Slacková (Brit) 3:12:04,2, 4. Sandra Koblmüller (Rak) 3:13:59,2, 5. Carina Wasleová (Rak) 3:19:29,8.