Nově zařazená událost Sokolský Indiánský běh (Zítra).

Nově zařazená událost Křižínkov běží! Poběž s ním... (4.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Jihlava (18.5.2024).

Jakub Pánek • 3.4.2024, 09:41

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Brno (18.5.2024).

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Mistrovské tituly v aquatlonu vybojovali v Jablonci Kuříková a Powada

18.4.2016
Pondělí
-2.931

Mistrovské tituly v aquatlonu vybojovali v Jablonci Kuříková a Powada

18.4.2016 [pondělí], záznam byl naposledy aktualizován 18.4.2016, 15:09.

Photo

Petra Kuříková • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Jablonec nad Nisou hostil již čtvrtý díl Českého poháru v aquatlonu, který byl zároveň mistrovstvím České republiky. A národními šampiony se pod Ještědem za deštivého počasí stali Petra Kuříková a Jakub Powada.

Jabloneckého závodu s názvem Skupina ČEZ MČR v AQUATLONU 2016 se zúčastnilo přes 200 startujících. Severočeské město hostilo aquatlon už posedmé a potřetí měl tento závod statut národního šampionátu.

Hlavní kategorie bojovaly na tratích 800 metrů plavání a 5 kilometrů běhu. Po plavecké části, která se konala v bazénu, se rozhodující boje odehrávaly na atletickém oválu. Jednotlivé kategorie startovaly hromadně.

Mistrem republiky se stal Jakub Powada. Tomu k titulu pomohl nejrychlejší plavecký čas dne, kdy na druhého nejrychlejšího plavce získal náskok 12 vteřin. Díky druhému nejrychlejšímu běhu se pak v konečném účtování stal s časem 24:41,94 národním šampionem.

Nejrychlejším běžeckým časem dne se prezentoval Jiří Kalus, který s každým okruhem na ovále stahoval Powadův náskok, ale ke zlatu mu nakonec chyběly dvě vteřiny. Třetí místo pak obsadil Filip Václavík.

Mezi ženami zaplavala nejrychleji Eliška Zelená. Ta pak ale citelně ztratila v běhu a skončila čtvrtá. Třetí místo obsadila věčně usměvavá Pavlína Švadlenková. Titul vicemistryně za druhé místo získala Tereza Zimovjanová, která byla po nemoci. Šampionkou se stala domácí závodnice, velká favoritka a česká triatlonová reprezentantka Petra Kuříková.

Pořadatelé se před závodem obávali, aby nebyla zima, která panovala vloni. Chladno nakonec nebylo, ale do ideálního počasí bylo daleko. Běžecká část probíhala za deště, ale dobrou náladu a hezkou sportovní atmosféru to nijak nenarušilo.