Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Frintová byla nejlepší z Čechů v závodě MS v Hamburku, ďábelskou sérii drží Jorgensenová

19.7.2015
Neděle
-3.176

19.7.2015 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 20.7.2015, 14:18.

Německý přístav Hamburk hostil sedmý podnik seriálu mistrovství světa v olympijském triatlonu. V městském závodě známém svou fantastickou atmosférou se tradičně bojovalo na tratích sprint triatlonu. Neuvěřitelnou sérii prodloužila Američanka Gwen Jorgensenová, která opanovala již jedenáctý závod MS v řadě. Nejlepší z Čechů byla Vendula Frintová na 20. místě.

V Hamburku se sešla smetánka olympijského triatlonu v čele s úřadujícími mistry světa Gwen Jorgensenovou z USA a Španělem Javierem Gómezem. Českou republiku reprezentovalo kvarteto ve složení Vendula Frintová, Petra Kuříková, Přemysl Švarc a Jan Čelůstka.

Nejlépe z Čechů se dařilo Vendule Frintové, která po čtvrtém místě na mistrovství Evropy v Ženevě doběhla v Hamburku na 20. místě. V průběžném bodování MS jí nyní se ziskem 1525 bodů patří 11. místo. Petra Kuříková obsadila 43. příčku.

Svou suverénnost opět potvrdila Američanka Jorgensenová, která si ze seriálu MS dělá svou vlastní VIP show. Ani v Hamburku nenašla přemožitelku a raduje se z jedenáctého vítězství v řadě.

V závodě mužů si pro premiérové vítězství doběhl Francouz Vincent Luis. Získal tak cenný skalp mistra světa Javiera Gómeze, který skončil druhý. Jako třetí pak protnul cílovou pásku další Španěl Mario Mola.

Čeští reprezentanti zaostali za vítězem přibližně o dvě minuty, když jejich čas se lišil o pouhou vteřinu. Čelůstka doběhl na 34. místě, Švarc skončil šestatřicátý.

Výsledky: 7. závod MS v triatlonu, Hamburk, Německo:

• Muži: 1. Vincent Luis (Fra) 51:54, 2. Javier Gomez (Špa) 51:58, 3. Mario Mola (Špa) 52:20, …, 34. Jan Čelůstka (ČR) 53:53, …, 36. Přemysl Švarc (ČR) 53:54.
  • Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 57:08, 2. Vicky Hollandová (Brit) 57:13, 3. Non Stanfordová (Brit) 57:24, …, 20. Vendula Frintová (ČR) 58:49, …, 43. Petra Kuříková (ČR) 1:00:08.