Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Ospalý s Vítovou si podmanili triatlon v Opavě, závodníky chladili hasiči i místní

19.7.2015
Neděle
-3.175

19.7.2015 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 20.7.2015, 13:00.

Photo

Filip Ospalý běží do cíle • Foto: PR Česká triatlonová asociace

Třetí díl Českého poháru v olympijském triatlonu hostila Opava. Závod s názvem MODEL Triatlon Opava ve velkém vedru ovládli Filip Ospalý a Linda Vítová. K trati pořadatelé povolali i hasiče, kteří díky čerpadlu a sprše chladili sportovce. S osvěžením triatlonistů pomohli i místní lidé. Ti ze svých zahrádek vytáhli hadice a kropili závodníky.

V Opavě se bojovalo na tratích 1,5 kilometru plavání, 44 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Závod přilákal stejně jako loni skoro tři tisícovky diváků, kteří využili krásného letního počasí k příjemnému dni u opavskeho Stříbrného jezera a udělali závodníkům parádní atmosféru.

Zatímco lidé si tropické teploty užívali, triatlonistům vedro v kombinaci se silným bočním větrem během cyklistiky moc do karet nehrály. V závodě juniorů dokonce několik mladíků zkolabovalo. „Každý, kdo úspěšně dokončil tento závod, si zaslouží gratulaci. Hlavně junioři a dorostenci toho měli dost, protože startovali krátce po poledni,“ uvedl vítěz hlavního závodu a úřadující mistr Evropy ve středním triatlonu Filip Ospalý.

Hlavní závod startoval ve 14:30 a na startu stála skoro stovka sportovců. Plavání podle očekávání vévodil Jakub Powada. Ospalý s ním držel krok jen k první bóji. „Jeho tempo na mě bylo příliš vysoké, schoval jsem se za Pavla Patáka, kterého jsem pak ve druhém okruhu na čele naší skupinky vystřídal,“ vyprávěl Ospalý. Powada skupince pronásledovatelů nadělil na 1500 metrech plavání 50 sekund.

Cyklistika se jela ve čtyřech okruzích, měřila 44 kilometrů a závodníky zavedla i do Polska. V prostřední disciplíně nejprve Ospalý dojel Powadu a postupem času si díky rychlému tempu začal budovat náskok.

„Jakuba jsem dojel na 8.km a na obrátce zjistil, že na své konkurenty Powadu, Dvořáka, Řenče, Krátkého mám náskok. Největším protivníkem na kole byl silný boční vítr, který nás mezi poli pěkně prověřil,“ pokračoval Ospalý.

Během cyklistiky se mezi závodníky na prvních místech udělaly zhruba minutové rozestupy. Po slabším plavání se do první desítky probojovali i specialisté na dlouhý triatlon Lukáš Krpec, Michal Urbánek i Petr Vabroušek, který dostal penalizaci za dlouhé setrvání na středové čáře při předjíždění závodníků o kolo zpět. Do druhého depa tak triatlonisté přijížděli v pořadí Ospalý, Dvořák, Krátký, Powada, Řenč, Vabroušek.

Pro běh při teplotě nad 35 stupňů pořadatelé narychlo povolali místní hasiče, aby nainstalovali čerpadlo se sprchou pro osvěžení. „Tady musíme jako závodníci poděkovat nejen hasičům, ale i místním lidem, kteří natahli že svých zahradek hadice a snažili se nám běh pod přímým sluncem taky zpříjemnit,“ byl vděčný Ospalý.

V běhu už se moc pořadí neměnilo, jen rozestupy. Na prvních dvou místech doběhli závodníci Ekol Teamu. Zvítězil Filip Ospalý před vítězem Czechmana Ladislavem Dvořákem. Největším překvapením závodu bylo třetí místo mladíka Štěpána Krátkého. Závod žen se stal kořistí Lindy Vítové, za kterou na druhém místě doběhla Pavlína Švadlenková. Třetí místo obsadila Lenka Fanturová.

Po závodě všem přišlo vhod místo konání opavského závodu. Cíl byl totiž jen pár metrů od jezera. A závodníci si nenechali ujít občerstvení. Pořadatelé totiž připravili steaky.

„Ty jsem samozřejmě nemohl vynechat. Sice jsme si na ně museli chvilku počkat, protože závodníků bylo hodně, jejich hlad byl ještě větší a gril nebyl tak velký. Každopádně děkuji hlavnímu pořadateli Jirkovi Jelínkovi a jeho týmu za pěkný závod, všem sponzorů a hotelu Opava za příjemný pobyt,“ uzavřel Ospalý.

Další závod Českého poháru v olympijském triatlonu hostí už příští víkend v sobotu 25. července Mělník. Více informací naleznete zde. http://www.czechtriseries.cz/…/details/789.

Výsledky: MODEL Triatlon Opava, 3. závod ČP v olympijském triatlonu:

• Muži: 1. Filip Ospalý 1:56:31, 2. Ladislav Dvořák 1:58:26, 3. Štěpán Krátký 2:01:44, 4. Tomáš Řenč 2:02:09, 5. Petr Vabroušek Petr 2:03:12.
  • Ženy: 1. Linda Vítová 2:19:59, 2. Pavlína Švadlenková 2:21:35, 3. Lenka Fanturová 2:30:20.