Zrušit
Billboard

RSS

Poslední aktivita

Nově zařazená událost Běh cestou necestou 13 km Prahou 13 (a kratší trasa na 5 km) (12.5.2024).

Patrik Boubín • 24.3.2024, 22:02

Nově zařazená událost SeziRun (18.5.2024).

Marek • 20.3.2024, 14:35

Nově zařazená událost Třanovická 10 (25.5.2024).

Daniel Rakus • 11.3.2024, 09:27

Nově zařazená událost Přední Kopanina běží (24.3.2024).

Šárka Hrubá • 4.3.2024, 21:47

Nově zařazená událost Malý svratecký maraton (24.8.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 10:06

Nově zařazená událost Běh kolem Vírské přehrady (25.5.2024).

Slávek Matuška • 3.3.2024, 09:59

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ústí nad Labem (17.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:55

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Třebíč (25.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Rejčkov (18.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Olomouc (19.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:54

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Chrudim (26.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Praha (11.5.2024).

Nově zařazená událost Běh pro Paměť Národa - Ostrava (25.5.2024).

Jakub Pánek • 2.3.2024, 09:53

Nově zařazená událost Orientační běh - Česká Třebová / Peklák (13.4.2024).

Luděk • 1.3.2024, 08:47

Nově zařazená událost Počátky Race (3.8.2024).

Michal Štěpán • 24.2.2024, 17:05

Tag

Oblíbené štítky

Termínovka.cz / Švarc se v Egyptě blýsknul třetím místem a bude mít klid na přípravu na závod MS

15.3.2015
Neděle
-3.302

15.3.2015 [neděle], záznam byl naposledy aktualizován 16.3.2015, 17:11.

Photo

Švarc v Egyptě • Foto:

Český triatlonista Přemysl Švarc se v závodě Afrického poháru v Hurghádě v Egyptě blýsknul třetím místem. Získal body do žebříčku a bude mít klid na další přípravu. Druhý český reprezentant Tomáš Řenč doběhl na 15. místě. Olympionik Jan Čelůstka bojoval v australské Mooloolabě v závodě SP a skončil na 36. místě.

Pro Švarce to byl třetí závod sezony. Po 8. místě z Kapského města z poloviny února přišel první závod seriálu MS v Abú Dhabí a český olympionik obsadil na tratích sprintu 36. místo.

Nyní ho čekal celý olympijský triatlon na tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu. Švarc ukázal, že má za sebou kvalitní přípravu a doběhl třetí. Na vítězného Rostyslava Pevtsova z Azerbajdžánu ztratil 17 vteřin a ve finiši o druhé místo těsně podlehl Italovi Matthiasovi Steinwandterovi.

„Super plavání a šel jsem z vody třetí za Němcem Schwetzem, který leze vpředu balíku i na závodech MS.

Na kole se jely jen dva okruhy. Bylo hodně nástupů, ale do depa nás přijelo asi patnáct. Co se běhu týče, prvních 1,5km nic moc. Pak jsem seběhnul prvních pět a už začalo odpadávání. Nejdřív Bryukhankov, pak Bishop. Mezitím nám poodběhnul Petzov. Já ve finiši bohužel podlehl Italovi. I tak super výkon, po dlouhé době podium na ITU závodě a body do žebříčku, abych měl klid na přípravu, “ zhodnotil závod Švarc.

Druhý český triatlet Tomáš Řenč skončil na 15. místě. V závodě žen zvítězila Ruska Arina Shulginová před Ukrajinkou Stepanenkovou a třetí Anastasiou Abrosimovou z Ruska.

Jan Čelůstka se postavil na start závodu Světového poháru v australské Mooloolabě a ve sprint triatlonu bral 36. místo. Zvítězil Francouz David Hauss, druhý doběhl domácí Jacob Birtwhistle, třetí pak Španěl Vicente Hernandez.

Výsledky:

• Africký pohár, Hurgháda, Egypt – Muži: 1. Rostyslav Pevtsov (Aze) 1:54:59, 2. Matthias Steinwandter (Ita) 1:55:13, 3. Přemysl Švarc (ČR) 1:55:16, …, 15. Tomáš Řenč (ČR) 2:05:26.
  • Světový pohár, Mooloolaba, Austálie – Muži: 1. David Hauss (FRA) 00:55:22, 2. Jacob Birtwhistle (Aus) 00:55:24, 3. Vicente Hernandez (Špa) 00:55:31, …, 36. Jan Čelůstka (ČR) 00:56:40.